Varane registreerimistähtaeg tõi osavõtjate nimekirja 116 jahti! | 01 juuni 16, piret.salmistu

116 jahti on senine Muhu Väina regati osalemisrekord, mis pärineb aastast 2014. Kuna regatini on veel enam kui kuu aega, loodavad korraldajad siia veel lisa ja kes teab, ehk ka rekordarvu osalejaid!
30. mai oli A. Le Coq 59. Muhu Väina regatil osaleda soovijatele varase registreerumise tähtaeg. Kui veel 27. mail oli regati nimekirjas 66 jahti, siis kolm tähtajale eelnenud päeva tõid juurde suisa 40 registreerumist!
Osalejate nimekirjas on 97 Eesti, 11 Venemaa, 5 Läti, 2 Soome ja 1 Leedu purjenumbrit kandvat alust.

Eriti uhke on näha nimekirjas 18 Folkboot klassi alust! Talvel EV Presidendilt selle klassi arendamise eest auraha saanud Mikk Köösel võib oma tehtud töö ja inspireerimise pärast uhke olla. Aastaid Muhu Väina regatil üksi folkboodil osalenuna on tal nüüd konkurentsi pakkumas palju juba kogenud ja ka päris uusi meeskondi. Folkboot klassi areng ja kasv on olnud märkimisväärne ning Muhu Väina regatil selguvad ka Eesti meistrid selles klassis.
Vaata osalejate nimekirja siit

Korraldajad koos suurepäraste koostööpartnerite, sponsorite ja toetajatega teevad omalt poolt kõik endast oleneva, et A. Le Coq Muhu Väina regati lippu kõrgel hoida ning et ilma selle suursündmuseta ei oleks purjetajate suvi täiuslik :-) Uudiseid toetajate ja sponsorite kohta toome purjetajateni juba õige pea.

Edukat regatiks valmistumist!